petra miklová rozhovor

O Petře

Začátek tvorby?
Rok 2021

Pro koho tvoříš?
Pro předškolní děti

Kde tě najdeme?
facebook.com/materialovnik

Kolik máš produktů?
60+

Petro, ty jsi vystudovaná učitelka, ale tvořit jsi začala až na mateřské dovolené. Máš v plánu v tom pokračovat i po ní?

Moc ráda bych pokračovala! Návrat do pracovního režimu hned tak nehrozí, i když se těším už teď. Na podzim se naše tříčlenná rodina rozroste o dalšího skřítka a ráda bych si během mateřské ještě dodělala i magisterské studium. Času na tvoření tedy bude snad dost, jen to všechno nějak skloubit. Plány jsou velké, ale uvidíme, jaká bude realita.

Jako jedna z mála autorek si obrázky maluješ sama, kolik času asi strávíš nad jedním souborem? 

To záleží. Pokud celý soubor a samozřejmě jednotlivé obrázky zpracovávám graficky, manžel a dítko mi dají prostor a mám všechno předem vymyšlené a sepsané, je to třeba „jen“ týden práce. Pokud je to papír a akvarel, je to většinou v rozmezí měsíce až dvou. Akvarel miluji a třeba u rostlin se vyžívám. Neumím namalovat ani tulipán do 2 hodin, přitom ten je snad nejlehčí a nejrychlejší.

Wow, to je dlouhá doba a soubory jsou opravdu za hubičku. Pověz nám, jak se pereš s cenotvorbou?

No, cenotvorba je pro mě španělská vesnice. Postupně se ale zlepšuji a chystám se i staré soubory přecenit. Na jednu stranu chci svou práci poctivě ocenit, na druhou samozřejmě nechci být drahá. Z praxe vím, že mnoho pedagogů do souborů investuje své peníze a takový nákup více souborů se pak opravdu může prodražit. Takže se to ve mně vždy pere a chodím pro rady k manželovi, který má nestranný pohled a většinou mě donutí alespoň pár korun přidat.

Aha a své soubory používáš/testuješ se svými dětmi?

Dítko mělo na jaro rok a půl, takže mi soubory zatím chodí jen ničit. Ale mám k ruce tři paní učitelky, které mi poskytují zpětnou vazbu z praxe. Jsem dost kritická a často až moc perfekcionistka a ony mě vždy ujistí, zašlou fotky a vše schválí. Bez zpětné vazby bych nejspíš nebyla spokojená nikdy s ničím.

Na UU máš přes 60 souborů, plánuješ se ještě někam rozrůst, nebo založit vlastní e-shop?

Těch 60 souborů se zdá jako slušný základ, ale mám relativně pokryté jen období podzimu a zimy, jarní soubory mám asi čtyři a pár univerzálních. Přes léto bych materiály chtěla upravit tak, abych je mohla přidat i na další on-line tržiště. Ještě nejsem úplně rozmyšlená kam a jednotlivé stránky nemám prozkoumané. Vlastní e-shop je daleká budoucnost. Ráda bych alespoň blog pro články k jednotlivým souborům. Někdy mi totiž přijde, že kupující nevyužívají celý potenciál souboru a články s tipy by mohly pomoci.

Většina autorek se díky hodinám práce na PDF souborech posouvá vpřed. Vidíš i ty u sebe nějaký posun, popřípadě v čem konkrétně?

Posun vidím obrovský! O můj první soubor hospodářských zvířat byl velký zájem, nabízela jsem ho půl roku a pak stáhla. Za toho půl roku už materiály vypadaly úplně jinak a nebyla jsem s ním spokojená. Soubory byly propracovanější, sjednocenější a více komplexní. Také jsem začala rozšiřovat nabídku třeba o hry, více textových materiálů a podobně. Tvořím necelé dva roky a stále se trochu hledám, i přesto je ve všech ohledech ten posun znatelný. Další stránkou je samozřejmě správa sítí, komunikace se zákazníky, ani psaní a vydávání příspěvků není jen tak. V pozadí ten posun taky určitě je, ale prostor ke zlepšení je obrovský.

Na konec mě už zajímá jen jedno: máš nějakou autorku, ke které vzhlížíš? 

Určitě. V rámci cenotvorby je to Petra Škopac, která má dle mě krásné a hlavně cenově férové materiály. Z jiného pohledu je to Kunčická.cz a Poznávej s Pavlou, které jsou pro změnu obrovským přínosem právě v těch věcech v pozadí, o kterých běžný zákazník nejspíš nemá ani ponětí. Jsou moc ochotné předat své zkušenosti v rámci správy sítí, e-shopu nebo třeba e-mailingu.

– Sdílejte článek –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × one =