Výzdoba tříd snadno a rychle s autorskými PDF

výzdoba tříd snadno a rychle

Je tady srpen – měsíc, kdy jsou přípravy tříd na nový školní rok ve školkách a školách v plném proudu. V dnešním článku vám ukážeme, jak snadné to může být! Základem je umět si vybrat tu správnou výzdobu. Pojďme se na to společně podívat.

Na co si dát pozor při výběru výzdoby

V první řadě si důkladně prohlédněte náhledové obrázky a fotky. Úplně nejlepší jsou reálné fotografie. Na nich můžete krásně vidět, co vám vyleze z tiskárny, pokud dodržíte správný formát tisku. Díky tomu nekoupíte zajíce v pytli a předejdete nemilému překvapení.

Dále nezapomínejte číst. Důležité jsou popisky souborů, parametry, rozměry a v neposlední řadě také texty v souborech jako takových. Každé autorce se může stát, že se upíše a bude mít v materiálu překlep. Pokud na nějaký narazíte, věříme, že každá kvalitní autorka vám chybu na požádání rychle opraví.

Jednotný styl výzdoby

Ať hledáte jakékoli téma, prosíme o jedno – držte se jednotného nebo alespoň podobného stylu výzdoby. Kromě jiného bychom totiž měli děti vést také k estetickému cítění, a tak není žádoucí, aby byla na každé stěně třídy jinak graficky zpracovaná výzdoba.

Autorky PDF souborů celkem často tvoří balíčky výzdob, které jsou hezky barevně sladěné. Také většinou bývají za zvýhodněnou cenu. Tyto balíčky vám mohou vaše hledání výzdoby udělat ještě snadnějším.

Více nabídek výzdob od poctivých autorek najdeš ve facebookové skupině Nabídka PDF materiálů pro děti.

Záměr výzdoby

To, k čemu má výzdoba sloužit, by mělo být také jedním z faktorů, podle kterého budete výzdobu vybírat. Chcete jen výzdobu do šatny na první dva týdny, nebo hledáte výzdobu, kterou budete moci využít celoročně, ideálně ve třídě? V takovém případě si promyslete, jaký výukový charakter by měla výzdoba splňovat.

Při výběru je potom zcela zásadní to, abyste nekoupili materiál s chybami. Mějte na paměti, že děti se učí i podvědomě. Chybu, kterou budou mít stále na očích, si budou fixovat, aniž by to byl váš záměr.

Méně je někdy více

Většina z nás chce dětem třídu zútulnit, udělat ji hezkou. To jde dobře udělat i s výzdobou, která má vzdělávací charakter (různé demonstrační obrázky, plakátky apod.). I v tomto případě je ale nutné nad výběrem přemýšlet. Děti mají rády barvy a pestrost, ale školka ani škola není cirkus, a tak v tomto ohledu platí, že všeho moc škodí.

Třídu vyzdobte decentně. Umístěte tam vše, co v ní potřebujete mít, ale dbejte na to, aby se výzdoba navzájem netloukla nebo jí nebylo až moc. Děti vnímají prostor kolem sebe, a tak může taková přeplácaná výzdoba působit spíše rušivě než hezky.

Tip na závěr

Pokud máte ve třídě omezený prostor, do kterého byste rádi umístili nějakou výzdobu, skvělou volbou může být v takovém případě narozeninovník. Autorky je vyrábí v různých provedeních, barvách i velikostech. Většinou jsou dost variabilní, a tak si s nimi snadno a rychle vyzdobíte i prostor, do kterého by se vám nic moc jiného nevešlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten + 6 =