Poznávej s Pavlou – z PDF tržiště k vlastnímu e-shopu

Někomu jsem povědomá, pro někoho jsem někým naprosto neznámým. Mé jméno je Pavla Pundová a stojím za značkou Poznávej s Pavlou. Jako autorka jsem se opravdu nenarodila. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že si založím vlastní e-shop s PDF soubory, vysmála bych se mu. No a teď jsem tady. Druhým rokem se mimo své profese učitelky ve školce, která mě opravdu baví a naplňuje, věnuji své největší vášni, kterou je tvorba vzdělávacích aktivit pro děti předškolního věku.

Vzdělání je mojí výhodou

Teď si možná říkáte, že na tom vlastně nemůže být nic těžkého, že to může dělat každý. Vyvedu vás z omylu – nemůže. Nebo může, ale člověk, který neví, co dělá, může bohužel napáchat víc škody než užitku. V praxi jsem od roku 2015, takže se sama mám stále co učit. Co ale vím jistě je to, že v rámci svého vzdělání mám pevný základ vědomostí, díky kterému vím, co a jak děti učit. Po složení maturitní zkoušky na SPgŠ v Prachaticích jsem se vrhla do studia na JU, kde jsem v roce 2015 úspěšně odpromovala s titulem Bc. v oboru učitelství pro mateřské školy.

Krok za krokem

K výrobě vlastích pomůcek mi stačil nápad a trocha zručnosti.

Krátce po ukončení studia jsem skočila rovnýma nohama do svého prvního zaměstnání. Byla to krásná vesnická školka. Malá obec, dvě třídy, skvělé kolegyně i prostředí.  Prostě ráj pro duši. Tehdy jsem začala vyrábět své první PDF aktivity. Vůbec nevypadaly jako ty, které najdete na mém e-shopu. Musím se smát, když si na ty začátky vzpomenu. Tenkrát mi k jejich výrobě stačily obrázky, nůžky a lepidlo. A těch hodin, které jsem výrobou materiálů strávila!?

Časem jsem pomůcky začala tvořit v počítači. Bylo to rychlejší, efektivnější, i esteticky to vypadalo lépe. Používala jsem volně dostupné obrázky a texty – pro vlastní potřebu je to v pořádku. Děti v PDF aktivitách našly zalíbení, takže jsem v jejich tvorbě s velkou chutí pokračovala.

Vybralo si mě to samo

Jednou jsem dala fotky z praxe na FB jako inspiraci pro kolegyně a lavina zájmů, která se strhla, mě naprosto vyvedla z míry. A tehdy mě napadlo, že bych se tomu mohla věnovat naplno. A tak z minuty na minutu padlo spontánní rozhodnutí začít podnikat.

Myslím si, že to tak mělo být, jinak bych dnes nebyla tam, kde jsem. Zařídila jsem si živnostenský list, fakturační program, vytvořila si v PowerPointu své první logo a pustila se do toho.

Tržiště s PDF soubory

Díky Fleru jsem zjistila, jak vlastně vypadá zákulisí prodeje.

Skvělým startem pro začínající tvůrce jsou online tržiště s elektronickým obsahem. Je jich hned několik. Všechna fungují na podobném principu, odlišuje je pouze výše provize, která se na zprostředkovaný prodej vztahuje. Já začínala na Učitelnici a Učiteléučitelům.cz. Jak šel čas, moje portfolio i zkušenosti rostly, prodej jsem rozšířila ještě na další platformy, až došlo i na Fler.cz.

Vlastní značka

Na Fleru se mi opravdu dařilo. Co ale lidé po příchodu na můj profil viděli? Fler. Nebylo to to pravé místo na budování jména. A já chtěla, aby lidé věděli, že jsem to já, kdo za veškerou prací stojí. E-shop byl tedy jasnou volbou.

Bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělala, ale další půlrok byl skutečné peklo. Webináře, konzultace, školení, hodiny a hodiny u počítače, volba brandových barev, tvorba loga, aktualizace současných PDF souborů do nového elegantnějšího vzhledu, příprava podkladů k e-shopu a asi milion dalších věcí.

Stálo to za to!

E-shop jsem spustila v květnu 2022 a troufám si říct, že se mu daří opravdu dobře. Stálo mě to spoustu nervů, ale neměnila bych. Jsem moc ráda, že lidé vědí, jaký obličej ke značce Poznávej s Pavlou patří a dělá mi obrovskou radost vědomí, že mé PDF aktivity usnadňují práci tisícům kolegyní, těší mnoho rodičů a baví hromadu dětí. Bez vás by se to nestalo. Jsem vděčná, že zákazníci o Poznávej s Pavlou ví, mluví a co především, že se rádi vrací. Také se někdy mrkněte, budu se na vás těšit.

Ráda vás ve svém e-shopu přivítám. I vy si tam jistě najdete to své.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − four =