Rozhovor s autorkou – Michaela Poláková

Rozhovor Michaela Poláková

O Michaele

Začátek tvorby?
Rok 2022

Pro koho tvoříš?
Pro předškolní děti

Kde tě najdeme?
www.chytredeticky.cz

Kolik máš produktů?
70+

Míšo, mohla bys nám o sobě něco říct? Trochu nám přiblížit, kdo vlastně jsi?
Je mi 24 a jsem 5. rokem učitelkou v mateřské škole v Horním Lidči, kde učím heterogenní třídu, tedy děti od 3 do 6/7 let. Svoji práci mám velice ráda, jelikož pracujeme v programu „Začít spolu“, kde se můžu plně realizovat. Mezi mé záliby patří také malování, které mě doprovází od malička.

Musíme přiznat, že je téměř nemožné o tobě něco zjistit. Máš nějaký důvod k tomu, proč o sobě nikde nezveřejňuješ žádné informace? Zákazníky by určitě zajímalo, kdo za tvými produkty stojí.
Máte pravdu, svůj osobní život do podnikání nepletu, i když by to někdy bylo asi vhodné. Když jsem s podnikáním začínala, nechtěla jsem, aby někdo věděl, že se jedná o mě, protože jsem nevěděla, jak se mi v podnikání bude dařit. Věděli to pouze ti nejbližší, kteří mě podporovali. K podnikání jsem došla tak, že jsem si pomůcky tvořila primárně pro své účely v práci. Poté mě napadlo, proč neulehčit práci i jiným kolegyním a nenabízet materiály veřejně. Postupně jsem na všem pracovala, až jsem se odhodlala k tomu zařídit si živnost a jít do toho. Jsem spíše „šedou myškou“, která udělá svoji práci naplno a poctivě, ale je v „utajení“ (smích). Postupně mi začalo docházet, že mé příspěvky na Facebooku vidí i ostatní a postupně se začali zajímat. Jelikož jsem na trhu krátce, tak na tomhle budu ještě pracovat a postupně to zdokonalovat.

Co bylo tím impulsem, díky kterému ses rozhodla pustit do tvoření PDF souborů pro děti a jejich prodeji?
Jak už jsem psala, primárně jsem tvořila pomůcky pro své děti v mateřské škole, kde mi to kolegyně chválily. Proto mě napadlo, proč neusnadnit práci a čas jiným kolegyním nebo i maminkám s chystáním různých pomůcek a nenabídnout svoji tvorbu. To byl hlavní impuls, se kterým jsem začala didaktické pomůcky prodávat. Dalším impulsem bylo i nadšení a zájem dětí, které se vždy těší, co jsem si pro ně na dané téma připravila.

Aktivity, které pro děti zpracováváš, jsou různorodé. Prozradíš nám, na jaká další témata se u tebe můžeme těšit?
Jsou různorodé, protože je přizpůsobuji tématům, která probíráme v MŠ. Určitě bych se ráda zaměřila i na jiná, která jsem v průběhu roku nestihla. Chtěla bych určitě více zpracovat zvířata, jak na podzim, tak i domácí a hospodářská. Dále také hmyz, povolání, přírodu, vesmír a spoustu dalších.

Proč se tvá značka jmenuje Chytré dětičky? Má pro tebe tento název nějaký hlubší význam?
Dlouho jsem přemýšlela, jaký název tomu všemu dám. Hlavní bylo, aby něco takového už neexistovalo. Název vznikl na dovolené, kdy jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že nechci, aby to bylo spojené s mým jménem. A proč zrovna Chytré dětičky? Pomůcky jsou tvořeny právě pro děti a skoro všechny je v různých oblastech rozvíjí, poté budou velice chytré (smích). Nic hlubšího bych za tím nehledala. Vzniklo to na základě tohoto spojení. Že chci děti vzdělávat zábavnou formou pomocí her a obrázků.

E-shop jsi zprovoznila teprve nedávno. Podle nás je opravdu povedený. Pomáhal ti s jeho realizací někdo nebo ses se vším poprala úplně sama?
Děkuji moc, to mě velice těší. Ano, e-shop mám v provozu teprve chvilinku, proto se na něm ještě neustále pracuje a dolaďují se různé maličkosti. Nad e-shopem jsem dlouho přemýšlela a nevěděla, jestli tuhle představu realizovat, protože při zjišťování bližších informací jsem zjistila, že to nebude sranda. S celou realizací mi pomáhal můj šikovný bratr Robin, který se všechno učil za pochodu. Neměl to vůbec jednoduché, jelikož jsem po téhle stránce náročná a poctivá, vše chci mít do puntíčku správně. Vždy vyslechl mé představy a poté se je snažil zrealizovat. Myslím si, že se mu e-shop velice vydařil a splnil všechny mé představy, které jsem požadovala. Sama bych to nezvládla.

Na konec pro tebe máme jednu záludnou otázku. Zkus nám říct, kde vidíš sebe a svoji značku za 5 let?
Tak tohle je tedy velmi záludná otázka, nad kterou jsem se nikdy nezamyslela. Jelikož jsem ráda, když vím, co plánuji na druhý den (smích). Doufám a věřím v to, že se má značka rozšíří a bude ulehčovat práci více učitelkám. Určitě mám v hlavě spoustu nápadů, které bych do budoucna chtěla realizovat, ale zatím si je nechám pro sebe, alespoň se budete mít na co těšit. Určitě bych svoji nabídku chtěla rozšířit o další zajímavé pomůcky a aktivity. Neustále si pohrávám s myšlenkou prodeje tištěné podoby pomůcek, kterou jsem si i vyzkoušela, ale při práci a sama je to nereálné, pokud chci mít i čas pro sebe. Takže nápadů je spousta, ale realizovat je chci postupně, aby vše mělo hlavu a patu.

– SDÍLEJTE ČLÁNEK –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × one =