Rozhovor s autorkami – Učitelky ze školky

rozhovor Učitelky ze školky

Začátek tvorby?
Rok 2019

Pro koho tvoříte?
Pro MŠ děti, učitelky a rodiče

Kde vás najdeme?
Instagram, www.ucitelkyzeskolky.cz

Kolik máte produktů?
Nepočítáme to

Holky, vy jste známé především na Instagramu. Proč jste si vybraly právě tuto sociální síť a uvažujete o tom, že budete tvořit i na nějakou další?

Původně jsme začaly vystupovat na Youtube v době Covidu. Školky byly zavřené, a tak jsme natáčely videa a připravovaly materiály pro naše školkové děti. Přístup měli pouze rodiče, kteří však začali odkazy sdílet, a tak jsme se dostaly do povědomí širší společnosti, ostatním paním učitelkám. Takže my vlastně vděčíme rodičům a kolegyním za to, že jsme na soc. sítích začaly vystupovat.

Většina autorek tvoří a prodává sama za sebe. Vy jste ale na všechno 2. Povězte nám jak toto spojení vzniklo a jestli toho někdy nelitujete?

Je to skvělé a určitě toho nelitujeme! Dodáváme si vzájemnou podporu a motivaci, vzájemně se doplňujeme. Nejsme jenom dobré kolegyně ale především nejlepší kamarádky. Můžeme se jedna na druhou spolehnout, a to i s vedením Instagramu.

My v AD velmi rády autorky podporujeme a snažíme se vytvářet spojenectví. Jak to máte vy? Nebojíte se spojovat a podporovat se svou konkurencí? 

Naopak, rády podporujeme ostatní autorky, inspirujeme se, využíváme jejich materiály. Myslíme si, že je mnohem lepší vytvořit pevnou komunitu, která se podporuje, než si vzájemně „házet klacky pod nohy“.

Často na vašem IG můžeme vidět různé spolupráce s firmami jako je třeba Mixit nebo Megamánie. Dokonce teď tvoříte pro ČT-Edu. Můžete nám popsat, jak takové spolupráce fungují ze strany influencera? Firmy oslovují vás, nebo vy je? Máte ve tvoření obsahu volnou ruku? A máte pocit, že je pro váš profil tato aktivita přínosná?

Zatím všechny firmy oslovily nás a jsme za tyto příležitosti moc rády. Co se týče tvoření obsahu, je to různorodé, ale zpravidla máme volnou ruku. Stává se nám, že nám sledující píší, že například naše slevové kódy rádi využívají, nebo se dozvídají o produktech, které třeba doposud neznali. Takže přínosné to určitě je. Snažíme se to na profilu vyvažovat, aby nebyl zahlcený jen spolupracemi. Spoustu spoluprací odmítáme.

Vaše videa jsou velmi nápaditá a hezká. Prozradíte nám, kam chodíte na inspiraci, kdo vás učil natáčet a stříhat a jestli máte nějaký předem sepsaný plán podle kterého pak videa chystáte?

Děkujeme, vše jsme se naučily samy. Principem pokus omyl stále zkoušíme nové věci. Vyloženě sepsaný plán nemáme, ale domlouváme se, jakému tématu bychom se chtěly věnovat a podobně. Snažíme se plánovat si videa dopředu. Někdy se inspirujeme našimi kolegyněmi, ať už těmi v práci nebo na sociálních sítích. Například vašimi profily se rády inspirujeme a věci v práci často využíváme. Hlavně za tu dobu, co pracujeme v MŠ, už máme spoustu osvědčených věcí, materiálů, technik, které mezi sebou různě kombinujeme.

Všimly jsme si, že už jste si založily vlastní web, ale není na něm e-shop. Povíte nám, proč volíte tuto cestu a jestli do budoucna e-shop plánujete?

Zatím to určitě neplánujeme. Prodej PDF pro nás není prioritní i vzhledem k tomu, že spolupracujeme s ČT edu, pro které materiály tvoříme.

Na závěr nás moc zajímá, jestli si dokážete představit, že vás práce autorek PDF a influencerek bude živit, nebo to vnímáte spíše jako svůj koníček / bokovku? Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na další inspirativní aktivity.

Aktuálně je to pro nás opravdu spíše koníček, ale kdo ví.  Doufáme, že nás to bude bavit i nadále, ale jak už bylo zmíněno v otázce výš, myslíme si, že je to hodně o té komunitě. Přeci jen v dobrém prostředí se člověku tvoří lépe. Moc Vám děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na vaše další inspirace!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 3 =