rozhovor Eva Stloukalová

Začátek tvorby?
Rok 2012

Pro koho tvoříš?
MŠ a 1. st. ZŠ

Kde tě najdeme?
 www.crazyowlstudio.com

Kolik máš produktů?
300+

Evi, jak dlouho už se tvorbě PDF pro děti věnuješ? Kdy a jak tahle tvá cesta započala?

Začala jsem v roce 2012, takže už víc než 10 let. Začala jsem tvořit pro svou dceru a děti, se kterými jsem pracovala a využívala jsem materiály v cizích jazycích. Tehdy ještě nic moc v češtině nebylo a PDF už vůbec ne. Takže prvotní impuls byla potřeba materiálů v českém jazyce. Začínala jsem trošku opačně než většina autorek. Původně jsem nabízela hotové, již vytvořené pomůcky na Fleru. Elektronické soubory přišly až o pár let později.

Crazy Owl Studio je celkem zajímavý název značky. Vysvětlíš nám, jak to vlastně vzniklo? Má to nějaký hlubší význam nebo máš jen ráda sovy? 

U nás je to tak, že jakmile přijdu s nějakým nápadem či návrhem, manžel, který je grafik a web designer jako první jde a zjišťuje, zda je volná doména. Protože první věc, co všichni chceme, je přece web, e-mailová adresa a logo (smích). Tehdy jsem měla několikaleté soví období. Sovy byly u nás doma na všem. Také se Chytrá sova perfektně hodila k materiálům, které jsem tvořila pro chytré děti. Ale Clever Owl nebyla volná. Tak muž plácl šílená (crazy) a bylo to.

Co by nás opravdu zajímalo je to, kdo všechno za tímto projektem stojí? Je tvá značka pouze tvým dílem nebo se na její tvorbě nějak podílí i další lidé?

Určitě můj manžel. Jako grafik prvních pár měsíců tvořil to, co jsem si vymyslela. Jen jsem vždy musela počkat až přijde z práce a já chtěla vše hned, takže jsem se začala pomalu učit s grafickými programy metodou pokus a omyl, využívala jeho přístupů k fotobankám apod. Navíc technické věci jdou úplně mimo mě, takže správa e-shopu (krom přidávání materiálů) a veškeré technické nesnáze jdou za ním.

Své PDF materiály prodáváš kromě vlastního e-shopu na několika dalších platformách. Jak jsi spokojená například na tržišti Učitelnice? Víme, že snad jako jediný portál, využívá školní účty a 30% provizi. Co na tuto prodejní strategii říkáš?

Jsem na Učitelnici již od jejího začátku. Když přišly školní účty, hodně jsme to s autorkami řešily. Hlavním důvodem proč zůstávám je to, že to vidím i z té druhé strany, ze strany školy. Naše škola má také školní účet, protože je to z účetního hlediska nejjednodušší. Mám mnoho kamarádek učitelek, které nakupují na Učitelnici, protože tam mají školní účet a mimo Učitelnici si tak musí materiály hradit samy. Takže se mé produkty dostanou k více lidem a dětem. Ze začátku jsem měla trošku strach, že celá škola bude čerpat z již zakoupených materiálů, ale každému se líbí něco jiného, takže stejně nakupují nové a nové materiály. A upřímně poslední dobou díky propagaci těchto portálů se mé materiály vůbec dostanou do povědomí těch, kterým by se mohly hodit.

Jelikož máš svůj e-shop, jistě máš v tomto přehled. Dokázala bys nám říct, které produkty jsou mezi zákazníky nejpopulárnější? Ať už s ohledem na téma nebo druh PDF aktivity.

Nejpopulárnější jsou asi demonstrační obrázky. Pak určitě lapbooky, tématické karetní hry „dobble“ a speciálně v tomto období výzdoba třídy – narozeninovníky, abecedy, plakáty a šablony do oken.

Je o tobě známo, že žiješ v Anglii. Tvoříš PDF také pro UK trh nebo máš nějakou zkušenost s prodejem elektronických souborů na zahraničních tržištích?

Učím v anglické škole, takže si tvořím materiály i v angličtině. Dokonce mám i anglický e-shop a pár produktů na zahraničních tržištích. Jen absolutně žádný čas na takové ty věci kolem. Ty mě strašně moc nebaví, takže mám plný disk materiálů a jen čekají na náhledové obrázky, průvodní informace, nahrání a propagaci. Možná to bude má činnost na důchod.

Na konec by nás zajímalo, jakou budoucnost si pro Crazy Owl Studio představuješ? Kde svůj projekt vidíš za 5 let? 

Posledních pár měsíců jsem nad tím hodně přemýšlela. Neměla jsem tolik času kolik bych si představovala nebo kolik by pro CrazyOwlStudio bylo potřeba. Díky menší pauze, kterou jsem si (ne úplně chtěně) dala jsem zjistila, že mi to moc chybí. Je to takové moje dítě, se kterým jsem si prošla prvními krůčky, obdobím vzdoru apod. (smích). Takže teď plánujeme kompletní přeměnu webu, který už pod náporem více než 300 produktů nestíhá, velkou reorganizaci produktů a materiálů a doufám, že díky tomu Crazy Owl ještě nějakou chvíli poroste.

TAKÉ NABÍZÍŠ PDF PRO DĚTI? STÁHNI SI NÁŠ E-BOOK ZDARMA

e-book atutorky detem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =