Rozhovor s autorkou – Kateřina Slížková

rozhovor Kateřina Slížková

Začátek tvorby?
asi od 2013

Pro koho tvoříš?
Pro učitele MŠ a maminky na MD

Kde tě najdeme?
 www.tvoreniodkacky.cz

Kolik máš produktů?
asi 300

Kači, kromě toho, že jsi máma od tří dětí a vytváříš aktivity pro děti, o tobě vůbec nic nevíme. Povíš nám o svých začátcích?

Jsem učitelka v mateřské škole. Materiály jsme začala tvořit pro svou vlastní potřebu do školky, protože mi chyběly různé pomůcky a aktivity, které by splnily mou představu kvalitní práce s dětmi. Asi před 10 lety vznikl první soubor s pirátskou tematikou. Materiál měl velmi pozitivní ohlas jak u dětí, tak u kolegyň. Umožnil mi vystoupit ze zajetých kolejí činností s dětmi a to mě motivovalo k další tvorbě.

Proč se o tobě na sítích nic nedozvíme? Střežíš si své soukromí nebo je v tom něco jiného? 

Jelikož mám doma 3 děti, nestíhám se tolik sítím věnovat. Navíc se nerada ukazuji a natáčím videa, tak se věnuji hlavně tvorbě souborů.

K výrobě prvních PDF aktivit jsi využívala zakoupené obrázky. Pak jsi ale spojila své síly s ilustrátorkou, díky které jsou tvé soubory zcela jedinečné. Jak vaše spolupráce začala?

Ano, ze začátku jsem čerpala inspiraci a kupovala obrázky na anglických stránkách, které se lišily od obrázků dostupných na českých webech. Po čase ale takto začaly smýšlet i další autorky, a proto jsem začala hledat cestu, jak svou tvorbu odlišit. Oslovila jsem mladou českou grafičku Sabinu Chalupovou, která mi pomohla udělat mou tvorbu jedinečnou a dostat ji na úroveň jak ji vidíte dnes. Společně jsme spoustu materiálů převedly do tištěné podoby, díky čemuž se má tvorba rozšířila do nových rozměrů.

Vlastní e-shop máš víceméně od začátku své podnikatelské cesty. Dříve u tebe bylo možné zakoupit jen PDF soubory. V současné době nabízíš mnohem pestřejší sortiment. Co tě vedlo k rozšíření nabídky?

K rozšíření nabídky mě vedla poptávka zákazníků. Hodně maminek a paní učitelek mi psalo o zhotovené soubory, proto mi tištěná podoba produktů přišla jako správná volba. Jakmile mi přišly první výtisky, zamilovala jsem se do nich. Ta kvalita a zpracování.. byl to skvělý krok a další motivace pro mou tvorbu.

Jakmile člověk prodává fyzické produkty, má daleko víc práce. Jak zvládáš obhospodařit e-shop, vyřídit objednávky, zajistit marketing a ještě vychovávat 3 děti? Pomáhá ti s tím někdo?

Snažím se vše zvládnout sama, ale když přijde více objednávek, tak mi s balením balíčků, výrobou razítek apod. pomáhá blízká rodina. Zatím vše dělám doma, takže mi stačí si vymezit čas, který tomu věnuji.

Jaké jsou zpětné vazby od zákazníků na tvé produkty, ať už mluvíme o těch digitálních či fyzických? Na e-shopu jsme nenašli žádné recenze.

Zpětné vazby je málo. Také mi chybí kontakt se zákazníky. Plánuji otevření prodejny, k tomu přijde i úprava webu. Ale vše má svůj čas.

Na konec se musíme zeptat, kam dál se bude Tvoření s Kačkou vyvíjet? Už teď je vidět ohromný posun. Co plánuješ dál?

Dál? To asi přesně nedokážu říct. Když se naskytne nějaká nová příležitost, vždy se ji snažím využít na maximum. Teď se hodně věnuji smyslohraní a vedu kroužek pro nejmenší děti. O prázdninách jsem pořádala spolu s Půjčovnou hraček a Pidižvíky festival smyslového hraní. Uvidíme, jakým směrem se budu dál ubírat.

TAKÉ NABÍZÍŠ PDF PRO DĚTI? STÁHNI SI NÁŠ
E-BOOK ZDARMA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + eighteen =