Pavla Pundová

O Pavle

Začátek tvorby?
Rok 2021

Pro koho tvoříš?
Pro předškolní děti

Kde tě najdeme?
www.poznavejspavlou.cz

Kolik máš produktů?
100+

Řekneš nám jak to všechno začalo? Co tě vedlo k tomu začít tvořit vlastní PDF a nabízet je ostatním?

Začalo to vlastně úplně nevinně. Protože jsem vždycky měla vysoké nároky na pomůcky, které dětem předkládám, bylo pro mě snazší si vyrobit nějaké vlastní, než se pídit po takových, které by mojí představě odpovídaly alespoň z poloviny. Jednou jsem své aktivity ukázala v učitelské FB skupině jako inspiraci a bum – všichni je chtěli. (To berte s nadsázkou.)

Kolegyním se aktivity líbily, tak jsem se začala zajímat o to, jak to vlastně funguje. V začátcích mi hodně pomohla Lenka Syrová z Lesy nápadů, za což jsem jí opravdu vděčná, protože bez ní bych se tehdy nejspíš nikam moc neposunula.

Tvá značka původně nebyla PP – Poznávej s Pavlou, ale jen PP – Pavla Pundová. Co tě vedlo k přejmenování? 

K tomu mě vedly hned dvě věci. Tou první byla změna brandu při budování e-shopu. Chtělo to něco, co se bude lidem dobře pamatovat. Navíc myslím, že poznávání je pro mé pomůcky a PDF aktivity naprosto výstižné. Tím druhým důvodem bylo to, že nemůžu zaručit, že příjmení mého budoucího manžela bude začínat na písmeno P.

Pavla Pundová PDF materiály

Prozradíš nám kolik práce za tím vším stojí a jestli se musíš ještě nějak dovzdělávat jako autorka?

Takhle, pokud to člověk chce dělat dobře, tak hodiny a hodiny času. Dokud člověk prodává jen na tržištích, věnuje se pouze tvorbě souborů, což je skvělé a všichni to milujeme, proto to děláme. Jakmile se ale rozhodneš mít svůj obchod, každou volnou chvilku věnuješ do jeho fungování. A je jedno, zda zrovna ladíš popisky kategorií, přidáváš nové produkty nebo vyřizuješ objednávky. O času, který jsem strávila budováním e-shopu, ani nemluvím. To bylo několik měsíců poměrně intenzivní práce, ale stálo to za to!

K tomu vzdělávání – víš, jak se říká, že se učíme celý život? V podnikání to platí dvojnásob. Dobrá autorka se nemůže zabývat jen výrobou pomůcek. Jen to ti k prosperujícímu podnikání nestačí, ale bylo by hezké, kdyby to tak bylo.

Ty máš vlastní e-shop. Vrhla ses do podnikání po hlavě a rovnou si zařídila internetový obchod, nebo jsi k tomu dospěla postupem času?

Sice jsem střelec, ale ne až takový. Dva roky jsem fungovala jen na tržištích a pak ti ani nevím, kde se ta myšlenka vzala. Snad jestli to nebylo od tebe, viď? Myslím, že mi časem začalo vadit, že si mě lidé spojují jen s někým dalším, a tak jsem chtěla vybudovat něco, kde bude moje jméno a lidé budou vědět, že to je projekt, za kterým stojím jen já.

Zaměřuješ se na tvorbu nějakých konkrétních PDF souborů?

Kdepak, většinu aktivit tvořím tematicky podle toho, co probíráme s dětmi ve školce. Vzdělávací plány v mateřských školách se tolik neliší, takže co využiji s dětmi já se s velkou pravděpodobností hodí i mnoha dalším kolegyním. Mé PDF soubory jsou různorodé, některé menší, některé obsáhlejší, většinu z nich lze ale využít několika různými způsoby. Nemám ráda jen takové ty rychlé kartičky, které kromě jedné hry prakticky nepoužiješ na nic jiného.

Takže jsi se hodně posunula a vytvořila mnoho materiálů pro předškolní děti. Kam tvé kroky budou směřovat teď?

Zatím je mi dobře v téhle mé podnikatelské bublině. Mám v plánu se trochu víc zaměřit na pozadí e-shopu (e-mailing, automatizace) a samozřejmě budu dál průběžně rozšiřovat nabídku PDF aktivit. Mám dvě nabídky spolupráce, které pro mě ale jsou (alespoň zatím) mimo moji komfortní zónu. Upřímně se těším, až se dostanu do fáze, kdy na to budu chtít kývnout. Snad si to do té doby druhá strana nerozmyslí.

Na závěr by mě zajímalo, na co bys doporučila se zaměřit začínajícím autorkám?

Určitě bych jim radila, ať si nejdřív otestují, zda je o jejich aktivity zájem a až potom ať se pouští do nějakých větších kroků v rámci své podnikatelské cesty. Dál by měly dbát na kvalitu, protože k takové autorce se zákazník rád vrátí. Pokud je kvalita špatná, může to jedním nákupem začít a zároveň skončit. A určitě by měly brát zpětnou vazbu jako něco, co jim pomůže se ve své tvorbě zdokonalovat.

– SDÍLEJTE ČLÁNEK –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × two =